Futsalisté z prim a sekund míří do finále Divize!

Futsalisté z prim a sekund míří do finále Divize!

Studenti prim a sekund dokázali vybojovat finále Divize B, tedy finále Středočeského kraje ve futsalu pro ročníky 6. - 7. tříd. Soutěž ŠkoFl7 jsme zahájili prvním kolem na Juventě v Milovicích. V pátek 8.12 jsme odehráli druhé kolo v hale BIOS SOŠ a SOU Nymburk. Našimi soupěři byly školy ZŠ Jana Palacha Kutná Hora a ZŠ Kmochova Kolín.

Úvodní duel turnaje odehráli právě hosté. Výrazně lepším týmem po celý zápas byla Kutná Hora, jejiž hráči byli technicky vynikající. Utkání skončilo 7:3 pro Kutnou Horu.

Následoval duel našeho gymnázia právě s Kutnou Horou.  Naši hráči však předvedli skvělý výkon a celý první poločas byl v naší režii. Po pěkných kombinacích Končického a Halušky, podpořené defenzivou Svěceného a Blažka jsme vedli 4:0. Ve druhé půli soupěř zabral a dokázal snížit na 3:5. To byl i konečný výsledek zápasu.

Třetí duel mezi Kolínem a Gymnáziem Bohumila Hrabala měl rozhodnout. Úvod se nám příliš nevydařil a poločas jsme prohrávali 1:3. Herně jsme sice byli lepší, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Po hodně náročném utkání se situace zlomila opravdu až v konci zápasu. Vyrovnali jsme na 3:3 a v posledních minutách nakonec zápas otočili na celkových 6:4.

Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu a už nyní se mohou těšit na finálové kolo Divize B, tedy turnaj posledních čtyř týmů Středočeského kraje.

Tým GBHN: Prokop - Blažek, Svěcený, Končický, Haluška, Vondrák, Dvořák, Merhout, Kramule, Růžička, Toman.

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.