Úspěšné zakončení debatní sezony

Úspěšné zakončení debatní sezony

Náš debatní tým se o víkendu 21.-23.4. vydal na poslední (a také finálový) turnaj této debatní sezony na pražském gymnázium Nad Álejí. O průběhu napsal nejmladší člen výpravy Tadeáš Brablc.

Tým FurFon jel ve 4 lidech a to ve složení: Anselm Benedikt Štefan, Jakub Formánek, Matěj Piller a Martin Novotný. V rámci finále se konal i otevřený turnaj s jednoduššími tezemi pro týmy, které se nedostaly na finálový turnaj. Náš druhý tým nazvaný Debatní spam jel ve složení: Tomáš Koreň a Tadeáš Brablc a následně byli spojeni s dalšími 2 debatéry z gymnázia Open Gate. Tomáš Koreň byl propůjčen do týmu z Hradce Králové a to na první debatu na téma, že by stát měl poskytovat rychlý internet všem zdarma. Tým z Open Gate remizoval a tým nováčků z Hradce prohrál... Poté se až do konce turnaje prohodili mezi Hradcem a Open Gatem Tadeáš Brablc s Tomášem Koreněm a hned se debatovalo na téma, že bychom měli zrušit domácí úkoly. Tým z Hradce přesvědčivě vyhrál, druhému týmu se však debata nepovedla a prohrál. Na finálovém turnaji se debatovalo, že vlastenectví je žádoucí. Poté jsme všichni strávili večer v jedné pražské restauraci a náramně jsme si to užili. Po návratu však přišli povinnosti a museli jsme vymýšlet argumenty na další debatu, která byla na téma, že většinový volební systém by měl dostat přednost před poměrným, což nám zabralo čas až přibližně do 2 ráno.

Další den se na otevřeném turnaji debatovalo, že by MHD mělo být zdarma, tady se oboum týmům dařilo, HK-remíza a OG-přesvědčivá výhra, na finálovém turnaji se debatovalo téma: Měli bychom podporovat nahrazování lidské práce umělou inteligencí a poté teze, na kterou jsme se nejvíce chystali minulou noc. Po vyhlášení jsme zjistili, že jsme získali jen jeden bod, ale s týmem K.G.B.z gymnázia Mensa, který nakonec vyhrál celou ligu. Na otevřeném turnaji se debatovaly opět domácí úkoly. A výsledek? Debatní spam s další výhrou skončil 3., Hradec sice prohrál, ale skončil nakonec 7. z 10. Po společném večeru všech našich nymburských debatérů v kině a poté na pokoji byl čas jít spát a následující den, tedy 23.4. se vydat podívat na finálové debaty této sezoně a to v angličtině i v češtině. Tým proti kterému jsme na finále dostali náš jediný bod debatoval obě debaty, na anglické nad ním vyhrál tým z Open Gate a na české vyhrál nad Opavou. Mense i OG patří velká gratulace! A náš tým? Ač se může zdát, že jsme nedopadli nejlépe, není tomu tak. Vyhráli jsme debatní pohár (celkově za české debaty debaty i mimo turnaje), a umístili se 2. v debatním superpoháru (i v součtu s anglickou), takže celkově celou sezonu hodnotíme velmi kladně.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!