Školní a okresní kolo v recitační soutěži

Školní a okresní kolo v recitační soutěži

Blížící se jaro je každoročně spojeno s přednesem poezie i umělecké prózy. Na naší škole proběhlo školní kolo v úterý 15. 3. 2016 a zúčastnilo se ho 15 žáků NG. Zastoupeny byly třídy prima A, B; sekunda A; tercie A, B; kvarta B.

Účastníci jsou zvěčněni na přiložených fotografiích.

Jak už je tradicí, soutěžící vybírali z děl různých autorů. Sešli se tu např. J. Kainar s N. Machiavellim; Zd. Svěrák a E. A. Poe; J. Seifert  a J. K. Rowlingová; Jan Neruda s Homérem; K. J. Erben s E. Bočkem…

Tříčlenná porota ve složení pí prof. Lašová, Flesarová a Koláčná nakonec vybrala 4 postupující do okresního kola.

Byly to A. Mislerová (1PA), A. Vávrová (1PB); A. Jislová (3TA) a K. Rejmanová (4KB), z nichž si v okresním kole 30. 3. 2016 vysloužily za vynikající výkon čestné uznání A. Jislová a K. Rejmanová a A. Mislerová třetí místo.

Skvělý výkon v silné konkurenci podaly všechny čtyři účastnice a patří jim veliké poděkování!

Věříme, že bude na naší škole stále dost příznivců přednesu uměleckých děl, kteří zkusí štěstí i v příštím roce!

„Vždyť trocha poezie nikoho nezabijeJ)).“

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!