Okresní kolo chemické olympiády se tradičně konalo na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce

Okresní kolo chemické olympiády se tradičně konalo na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce

V úterý 7. března 2017 proběhlo na naší škole okresní kolo chemické olympiády kategorie D, které se zúčastnili žáci devátých tříd a žáci odpovídajícího ročníku osmiletého gymnázia, kvartáni. Jako tradičně utkali své síly žáci a žákyně naší školy se žákyněni základní školy z Městce Králového. Pět nejlepších chemiků našeho okresu si poměřilo své vědomosti i dovednosti v teoretické a praktické části soutěže. Po třech hodinách litého boje bylo rozhodnuto. Tříčlenná porota rozhodla takto. 

Na prvním místě se umístila Gabriela Hladká z 4KA, která obhájila prvenství ze školního kola. Na pěkném druhém místě s minimální bodovou ztrátou za spožačkou Gábinou skončil Petr Zábraha ze 4KA. Celkový počet bodů je nominoval do krajského kola chemické olympiády, které se uskuteční 28. března v Praze. Na pěkném třetím, ale bohužel nepostupovém místě, skončila Veronika Jiroušková z Městce Králové, na čtvrtém místě se ztrátou pouhého 0,5 bodu za ní Matěj Novák ze 4KA a na pátém místě Kateřina Koníčková ze základní školy v Městci Králové. 

Blahopřejeme.

Mgr. Marie Stojarová, garantka OK CHO

 

Zobrazeno: 3111x

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!