On lit, on chante, on fête Noël

On lit, on chante, on fête Noël

Tak máme za sebou již osm setkání mladých francouzských čtenářů…

V pondělí 16. prosince jsme měli další Literární kavárnu, tentokrát za účasti Florence Saint-Ygnan z francouzské ambasády. Celá Literární kavárna se nesla ve Vánočním duchu. Na začátek jsme předvedli výstup, se kterým jsme vystupovali na Vánoční akademii. Potom jsme zopakovali pár vánočních slovíček a pak jsme si všichni sedli doprostřed učebny a zazpívali jsme si některé francouzské koledy.

Petr Pavlíček, 3TA

V pondělí 16. prosince se uskutečnila další literární kavárna s Danièle Geffroy, a mimořádně také s návštěvou z francouzské ambasády, paní Florence Saint-Ygnan. A protože je poslední týden školy, nesla se tato hodina ve vánočním duchu – zpívali jsme francouzské koledy, naučili se francouzskou verzi Tří králů a dokonce dostali dárečky. Po celou dobu panovala uvolněná nálada a myslím, že si všichni hodinu užili a brali jí jako příjemné vytrhnutí od studia.

Eliška Hradilová, 6XA

Dnes 16. prosince proběhla poslední Literární kavárna před Vánoci. Takže jsme logicky měli tak zvanou Vánoční hodinu. A ještě k tomu na hodině nebyla jen naše třída s Danielou, ale navštívila nás ještě Florence Saint-Ygnan, jazyková atašé z francouzské ambasády. Do hodiny se zapojila nikoliv jako další vyučující, ale jako vzorný a aktivní student. Během hodiny jsme ochutnali cukroví od Světlany, které chutnalo jako oslazené hranolky, ale hlavně jsme si oprašovali typická vánoční slovíčka, jako třeba le sapin, la boule nebo l’ange. Když jsme si dostatečně oprášili slovíčka, tak jsme se vrhli na koledy. Hodinu jsme zakončili nejslavnější francouzskou koledou – Petit papa Noël.

JOYEUX NOËL !!!

Sára Vandasová, 4KA

Aktuální informace

23.10.2020

Po celý týden je škola uzavřena.

Administartivní úsek zahajuje činnost opět až od pondělí 2. 11. 2020, od stejného data pokarčuje distanční výuka všech ročníků, pokud nebude nadřízenými orgány rozhodnuto jinak.
Celý týden je mimo provoz také školní jídelna na SOŠ a SOU Nymburk.

Jiří Kuhn, ředitel školy

12.10.2020

Od středy 14.10. přechází celá škola na on-line (distanční) výuku, škola bude pro žáky uzavřena. Rozvrhy tříd na nižším gymnáziu se tímto dnem mění, na vyšším gymnáziu platí již zveřejněná verze. Aktuální stav rozvrhu najdete zde.

09.10.2020

Tělocvičny jsou počínaje pondělkem 12/10 uzavřeny pro odpolední a večerní cvičení. Po dobu platnosti mimořádných opatření není provoz možný. 

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce. 

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

27.09.2020

23. září 2020 jsme s panem školníkem připravili k odvozu přes 180 kg kovového odpadu, který studenti a zaměstnanci školy vyseparovali během více než 5 uplynulých let.

celý článek
25.09.2020

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

celý článek
02.10.2020

Na druhý a bohužel poslední letošní geokurz vyrazila do Rokytnice na přelomu září a října třída druhá A. Protože v pondělí byl státní svátek, kurz byl o den kratší než je obvyklé.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!