DISCGOLFOVÉ ZLATO PRO KATKU KRÁTKOU

Discgolf - hra, jejímž cílem je dostat disk (létající talíř) na co nejméně pokusů z výhoziště až do jamky (speciální koš s řetězy) si získává stále větší oblibu napříč celou republikou. Důkazem toho je i účast na prvním okresním přeboru žáků základních škol, který se konal na poděbradském hřišti U Vodárenské věže. Celkem 71 chlapců a dívek bojovalo o historický primát, který si nakonec v soutěži děvčat vybojovala v závěrečném rozhozu naše KATKA KRÁTKÁ, která v konkurenci 32 hráček zahrála výsledek +4 nad PAR hřiště. Moc gratulujeme!

V soutěži chlapců zvítězil Filip Otta (ZŠ Loučeň). Filip odehrál 2 kola za +1 k PARU hřiště, přičemž celkem 5x zahrál mezi discgolfisty ceněné birdie (tedy -1 pod PAR jamky). V rámci turnaje se soutěžilo i o nejlepší tým, kterým se stali žáci ZŠ Václava Havla z Poděbrad. Z mého pohledu se jednalo o velmi vydařenou akci, na které si tento sport získal řadu nových příznivců a to jak mezi žáky, tak i učiteli. Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a bez jejichž pomoci by se akce takovéhoto rozsahu nemohla uskutečnit. Díky tedy: Vlaďce Martínkové, Petru Otradovskému, Tomáši Dvořákovi (absolvent naší školy), Janu Mýtovi (DDM Poděbrady), Romanu Schulzovi (místostarosta Poděbrad) a v neposlední řadě celé třídě 5.QA, která pomáhala na všech frontách. Těším se na příští discgolfové akci na viděnou a AŤ TO LÍTÁ:)

Zobrazeno: 477x

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Atentát v Soluni

29. duben 1903

Bulharští atentátníci zničili bombovou náloží soluňskou filiálku Otomanské banky.