Vánoční a novoroční přání

Vánoční a novoroční přání

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

Rok 2021 byl myslím pro všechny z nás tím nejnáročnějším za mnoho uplynulých let. Na uzavřené školy, velmi omezené možnosti pro aktivity, které školní rok běžně provázejí a dělají školu místem setkávání a radosti, na mnohá omezení v osobním i pracovním životě a rozpolcení společnosti bychom zcela jistě všichni rádi zapomněli. Je jasné, že bychom se nejraději vrátili k normálnímu životu v relativním bezpečí, na které jsme si za dlouhá léta zvykli a brali je jako samozřejmost. Než se tak stane, uplyne ještě nějaký čas a nám nezbývá, než se v nových podmínkách, ať jsou sebetěžší, naučit pracovat a studovat. Již druhý rok se nám to myslím daří. Patří za to dík zejména našim učitelům i našim studentům. Bez jejich snahy a nasazení bychom nedokázali to, co se nám ve zcela nových podmínkách daří – učit a učit se. Do učení počítám i velký počet aktivit, kterými proces výuky doplňují jak naši učitelé, tak naši studenti. Stačí se podívat na výroční zprávu za školní rok 2020-2021 a kromě výčtu akcí, které se konat nemohly, stojí dlouhý výčet aktivit, které se podařilo zachránit a dotáhnout do úspěšného konce. Při pohledu zpět nemohu zapomenout na podporu školy ze strany rodičů. Vážím si velmi korektního přístupu k diskusím při hledání cesty a zejména pak respektování opatření, které jsme ve škole přijali s cílem zachovat v co největší míře prezenční výuku.

Při pohledu vpřed bych samozřejmě chtěl všem popřát pevné zdraví. Všichni cítíme, že to je v dané chvíli nejpodstatnější a odvíjí se od něj vše další. Žákům naší školy i všem kolegům přeji, aby se ve škole dobře cítili, nacházeli přátele a aby jim studium či učení přinášelo radost.

Čeká nás opět náročný rok, ale nic nenasvědčuje tomu, že bychom si s ním v této sestavě neměli poradit!

Hodně štěstí přátelé!

Jiří Kuhn

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu