Když je něco v polovině

Když je něco v polovině

Učili nás, že polovina je část celku rozděleného na dva stejné díly. Já ale věřím, že existuje větší polovina!

Zkuste se podívat na svůj dnešní den, uplynulý týden, měsíc, rok. Rozpůlíme-li je na časově stejné části, zjistíme, že každá z polovin je naplněná různou intenzitou zážitků a počtem cenných okamžiků. Náhle je jasné, že mnohdy jen pouhá třetina může přesáhnout polovinu. A tak ačkoli je studium Virtuální univerzity 3. věku na naší škole ve své polovině a nádherných okamžiků bylo mnoho, je skvělé vědět, že i přesto může být druhá polovina ta větší.

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Zdeněk Rylich

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek