Dny Evropského dědictví
V sobotu 17. září se v Nymburce otevřely pro veřejnost významné běžně nepřístupné památky – Hradební věž, Kaplanka a budova Starého děkanství, Turecká věž, věž Základní školy Tyršova, renesanční sladovna a také věž gymnázia.
V sobotu 17. září se v Nymburce otevřely pro veřejnost významné běžně nepřístupné památky – Hradební věž, Kaplanka a budova Starého děkanství, Turecká věž, věž Základní školy Tyršova, renesanční sladovna a také věž gymnázia.
pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka
Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).
Absolvoval v roce 1954.
Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.
30. říjen 1903
Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.
Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí.
Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.
Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.