LVVZ 4KB+3TB

LVVZ 4KB+3TB

Počasí a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

V pátek 18. ledna odjely třídy 4KB a 3TB v doprovodu pí. prof. Weissové, pana prof. Mokrého a instruktora Matěje Vodičky na lyžařský výcvik. Počasí nám přálo a nádherné azuro spolu s tlustou pokrývkou prachového sněhu vytvořily skvělé podmínky pro lyžování.

Část studentů však podcenila podmínky a na sjezdovkách narazili do různých překážek od stromů a jiných lyžařů až po výstražné cedule ZPOMAL. Někteří další účastníci kurzu zase podlehli zvýšené fyzické aktivitě a snížené venkovní teplotě a onemocněli. Všichni jsme však byli pod odborným dohledem doktora Weisse, tudíž se nám všem podařilo přežít, přestože pár z nás odjelo domů předčasně.

Na tolik oblíbený celodenní výlet na běžkách vyrazili studenti rozdělení do tří skupin ve středu. Několik nejvíce nemohoucích sice zůstalo na chatě a v takto vzniklém volném čase obstaralo nákup potravin do kuchyně. Přesto se však na celodenním výletě přihodila jedna velice úsměvná příhoda. Jedné z našich běžkařek totiž zamrzla běžecká bota ve vázání a i přes pomoc dvou ochotných kolemjdoucích se jí nepodařilo nohu vyprostit, když to při náročnějších sjezdech potřebovala. Musela se tedy nakonec spokojit s chůzí v ponožce, na které měla navlečenou rukavici.

Přesto však myslím můžeme náš „lyžák“ označit za úspěšně ukončený.

Alena Pustá ve spolupráci s Justýnou Andrlovou, která laskavě zapůjčila blok a propisku, a Petrou Kameníkovou, která vymyslela první větu

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Anketa

 
Vyberte motto školního roku 2019-2020
Motto 1 14 %
Motto 2 20 %
Motto 3 58 %
Moto 4 8 %
Celkový počet hlasů: 132
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

01.08.2019

Prázdniny, ač se nám to líbí nebo ne, se přehouply do své druhé poloviny. Jako každý rok dáváme na výběr 4 možnosti pro motto školního roku. Nedá se pochybovat o tom, že i nadcházející rok bude rokem velice bohatým a činorodým. Žáky a učitele čeká spousta práce, učení a zážitků. Pro některé bude tento rok prvním na Gymnáziu Bohumila Hrabala, pro někoho rokem posledním. Každý z nás přijde do školy s různými představami, předsevzetími, cíli a přáními. Věříme, že přesto je pro nás všechny jedno společné - snaha o co nejlepší výsledky.

Dejte hlas myšlence, která by nás měla celým školním rokem provázet a ke které se budeme v jeho průběhu obracet. Bude nás motivovat a vést k cíli. V anketě, která je zveřejněna v první srpnový den, jsou citáty uvedeny jen číslem motta. Autorem všech myšlenek, které se i z dnešního pohledu jeví jako velice aktuální, je řecký filozof Sokrates (469 - 399 p. n. l.).

Zde je jejich kompletní přehled.

Motto 1

Silné mysli diskutují o myšlenkách, průměrné o událostech a slabé mysli o lidech.

Motto 2

Tajemstvím změny je soustředit veškerou svou energii ne na boj se starým, ale na budování nového.

Motto 3

Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.

Motto 4

Nebudeme žít lépe, pokud nebudeme hledat, jak se stát lepšími.

 

celý článek
29.07.2019

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné léto a na konci srpna se těšíme na shledanou!

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.