ZRUŠENO!! Listopadová alumni beseda se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem

Druhá letošní alumni beseda, na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., musela být z důvodů na straně našeho hosta ZRUŠENA. Omlouváme se všem, kteří s ní na středeční večer počítali. Máme alespoň příslib, že se uskuteční v náhradním termínu 24. února 2022.

Beseda s prof. dr. Zdeňkem Kühnem, na niž byli zváni všichni zájemci - ať už studenti, učitelé, absolventi školy, ale též široká veřejnost - měla proběhnout ve středu 24. listopadu 2021 od 18 hodin v učebně č. 2 v přízemí. Po krátkém exkurzu, co správní právo vůbec přesně obnáší, jsme se chystali sledovat mimořádně bohatou postgraduální etapu vědecké a profesní kariéry pana profesora, chtěli se dozvědět o jeho práci a určitě by také došlo na vzpomínky na jeho středoškolská léta na naší škole.

Pan prof. Kühn je se svými kolegy na NSS nyní "zavalen" množstvím podání žádajících soud o přezkum různých protipandemických opatření. To, že se jim věnuje s největší naléhavostí a rovněž v době mimo svou běžnou pracovní dobu, plně respektujeme.

Prof. Kühn kromě práce v kárném senátu NSS přednáší na fakultách práv teorii práva, právní argumentaci, aplikaci práva a mnoho dalšího. V oblasti justice a práva jde velmi pravděpodobně o vůbec nejvýznamnějšího absolventa nymburského gymnázia od jeho založení v roce 1903.

pozvánka na besedu pro tisk

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy.