STK 3.A - Horní Bradlo 1. část

STK 3.A - Horní Bradlo 1. část

Z důvodu povodní se neuskutečnil vodácký kurz, proto se nepočetná skupinka ze třídy 3.A rozhodla vyrazit do sportovního areálu Tesla v Horním Bradle. 

Dne 17. června 2013 v 8:30 ráno vyrazilo pět odvážných s paní profesorkou Hyblerovou na dalekou cestu na kole. Skupina línějších a pohodlnějších jela spolu s paní profesorkou Bydžovskou a panem profesorem Hyblerem autem.

Zážitky našich cyklistů: První zastávka byla v Týnci nad Labem, kde byla krátká přestávka na odpočinek, další byla v Ronově nad Doubravou, zde došlo k výměně manželů Hyblerových (ale TV Nova se bohužel nedostavila) a došlo i k prvnímu defektu, prasknutí a následné opravě duše. V důsledku opravy vyrazili zbylí čtyři cyklisti napřed. Po zvládnutí úmorné cesty v 35 °C dorazili naši cyklističtí kamarádi do Horního Bradla, kde na ně čekal bazén plný dětí. Ve večerních hodinách odstartoval badmintonový turnaj, do kterého se zapojili i naši profesoři.

V úterý dopoledne jsme odehráli turnaj ve frisbee. Srub č. 1 (Markéta, Veronika, Tereza, Dominika, Martina, Daniela a Nikola) porazil o pouhý jeden bod srub č. 2 (Petr, David, Matouš, Gábina, Pavla a Eva). Odpoledne jsme se zchladili v bazéně (tentokrát bez dětí) a vychutnali hodinku wellness.

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.