Sportovní kurz v Banátu

Sportovní kurz v Banátu

17.6. se studenti 3. ročníku vydali prozkoumávat české vesničky v rumunském Banátu. Po 14hodinové jízdě autobusem jsme spatřili první vrcholy hor a dýchla na nás atmosféra rozmanité rumunské přírody. Začátek výpravy jsme odstartovali v jihozápadní části Rumunska, kde jsme zdolali horu Tarcu měřící 2190 m. n. m.

Dalšího dne nás čekala zastávka v dunajské soutěsce, kde jsme se svezli na lodích až k jeskyni Ponicova, kterou jsme prošli nazpět k autobusu, jenž nás odvezl do Eibenthalu. Zde jsme strávili další dvě noci. Snídaně i večeře obstarali krajané a my tak mohli přičichnout blíže k jejich kultuře. 
4. den jsme strávili výstupem na vyhlídku Znamána, kde jsme povečeřeli formou grilování, zazpívali si u táboráku a spali pod širákem. Následujícího dne jsme cestou zpět narazili na bývalé antracitové doly spolu s hornickou kolonií. 
Po deštivé noci ve stanech nás autobus převezl do vesnice sv. Helena, odkud jsem pěšky vyrazili do vesnice Gernik. 
Dalšího rána jsme navštívili místní skanzen s milým panem průvodcem a pokračovali jsme v cestě do vesnice Rovensko. Cestou se k nám dokonce přidal psí kamarád, který nás doprovázel až do cíle a následně s námi přečkal i noc. A nebyl náš jediný zvířecí spolubydlící, v zahradě totiž pobývali i 2 pštrosi. 
Posledního dne nás čekal i náš poslední výšlap, a to do Sichevity, kde už na nás čekal připravený autobus společně s 16 hodinami cesty domů. 
A statistiky? Za 8 dní nachozeno téměř 100 km a nastoupáno 3750 m.

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

prof. PhDr. Bohuslav Novotný, DrSc.

Prof. PhDr. Bohuslav Novotný, DrSc. (3. 10. 1921-31. 10. 1996), historik pravěku a archeolog neolitu v Evropě (se zaměřením na Slovensko), vysokoškolský pedagog a vědecký pracovník v Bratislavě, Trnavě a Nitře, prorektor Trnavské univerzity v Trnavě, absolvoval reálné gymnázium v Nymburce v roce 1939.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
16.09.2022
5. 9 se naši primáni vydali na adaptační kurz do Rokytnice, kde je nejdříve čekala "krutá cesta z parkoviště", marné hledání wi-fi na chatě, bolavé nožky a VEČERKA!!! Ale nenechali se odradit a nakonec si to pořádně užili a někomu se ani nechtělo domů...
celý článek
22.09.2022

Nymburský atletický stadion už po šesté hostil ROTARY World Marathon Challenge. Sedm základních škol nymburského okresu opět běželo na podporu léčby dětské obrny. 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.