Mediální kurz v 3TB

Mediální kurz v 3TB

Mediální kurz jsme zahájili v pondělí 1. 6. návštěvou Petra Plaňanského, který nás poučil o umění fotografovat. Začali jsme stručnou historií médií a poté následovala prezentace s příklady fotografií, na kterých nám ukazoval chyby a metody pro vytvoření nejlepších snímků. Dělali jsme také různá praktická cvičení, kde jsme si tyto postupy sami vyzkoušeli.

V úterý jsme měli v rámci kurzu výlet do Liberce. Nejprve jsme navštívili iQlandii, kde jsme pořídili své první snímky a záběry. Hned v 10 hodin pro nás v místním planetáriu připravili půlhodinový program, ve kterém nás provedli naší galaxií – Mléčnou dráhou – a také nám pustili krátký dokument o planetách ve Sluneční soustavě, jejich vzniku, historii a měsících. Krátce na to začínala show s chemickými a fyzikálními pokusy zaměřenými hlavně na roztažnost látek a látkové přeměny. Vyráběli například bombu s pomocí tekutého dusíku, raketu z PET lahve a plamenomet s pomocí mouky a hořáku. V následujícím čase jsme mohli fotografovat a natáčet, co jsme chtěli a co nás zajímalo. V jednu hodinu nás autobus převezl do liberecké zoo. Tady jsme dělali krátké reportáže o zvířatech a ankety s kolemjdoucími návštěvníky. Nakonec jsme se najedli a odebrali se k autobusu, který nás odvezl zpátky do Nymburka.

Výlet se nám moc líbil a je škoda, že jsme tam nemohli strávit více času.

Tereza Müllerová, Klárka Kubíčková

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 107
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel Eduard Weyr

23. červenec 1903

Zemřel Eduard Weyr (*21. 6. 1852), český matematik.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu