Adaptační kurz - 1PA

Adaptační kurz - 1PA

V pátek 6. 9. 2019 vyrazila 1PA na adaptační kurz do Rokytnice. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přesto jsme si to skvěle užili. Každý den jsme měli na programu výlet, či exkurzi do muzea apod., v dopoledních hodinách probíhala výuka VV a HV a ve večerních hodinách všichni, kteří při túrách padali únavou, zázračně ožili a bavili se různými aktivitami, které pro ně připravily lektorky. Přečtěte si, jak adaptační kurz zhodnotili někteří z žáků:

1PA ADAPTAČNÍ KURZ

Náš adapťák byl skvělý. Všechna jídla mi moc chutnala, kdyby takhle vařili všude… Lektorky byly milé a moc mě to s nimi bavilo. Túry byly zábavné a na všech výletech to bylo zajímavé.  Se všemi jsem se seznámila a poznala je. Hudebka i výtvarka byly naučné, ale zároveň zábavné. Celý adaptační kurz jsem si zkrátka užila a už se těším na lyžařský kurz.

                                                                                                                                             - Kateřina Krátká

 

Pokud jde o adaptační kurz, splnil naprosto má očekávání. Takže začneme opakováním... Na pokoji jsme měli Balvana Roberta Boba a nesmělo chybět koště Deny. Pavel Plameňák opatřil nové okapy. Nesmím zapomenout na naše lektorky Marušku a Štěpánku, které měly dost silné nervy a přežily naše občasné vzpoury a každý večer přišly s něčím originálním.

Také budeme vzpomínat na nedělní maraton, když kluci vybíhali křížek. Hudebka byla vždy velmi zábavná. S paní profesorkou Havlinovou jsme zpívali nádherné písničky a výtvarka byla také moc zábavná. Jen v pondělí začalo hustě pršet, a tak jsme nešli na túru pěšky, ale jeli jsme autobusem do skláren v Harrachově. Poslední den jsme se sbalili a teď píšeme tohle.

                Domů se mi moc nechce. Adapťák určitě splnil svůj úkol. Jsem ráda, že si s většinou třídy rozumím a už se těším, až se budeme společně učit.

                                                                                                                                             - Mína Lukeš

 

Kuchař Palma vaří těstoviny.

David hledá bankomat.

Radek chrápe a Ota taky.

Tomáš neumí C dur.

Kuba a Jára říkají mňam.

Ota říká vat vata beton beton.

David říká ticho.

Martin je divný, protože všechno vyhraje.

Šimon je Šimon.

Kuba má kytaru a Štěpán nosí brýle.

Já nemám žádnou chybu 😊.

Paní učitelky celkem ujdou. (Dělám si srandu)

                                               - Adam Čermák

 

Adaptační kurz 7/10

Ubytování 8/10

Čistota 10/10

Dopolední program 3/10

Hudební výchova 10/10

Výtvarná výchova 6/10

Večerní program 10/10

Kuchař 10/10

Lektorky 10/10

Lidi 10/10

Voda 10/10

Počasí 3/10

 

Komáři – dobré

Pavouci – normální

 

                - David Žejdlík

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), znalec dějin pedagogiky a alternativních pedagogických směrů, zabývající se i hodnocením kvality pedagogických procesů, poradce několika ministrů školství, vysokoškolský učitel a akademický pracovník pardubické univerzity na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

Nejčtenější

01.07.2026

Sdílíme aktualitu našeho zřizovatele, Středočeského kraje.

celý článek
02.07.2026

Do 21. ročníku projektu Otevřená věda 2026 byl vybrán půltucet studentů naší školy. Jejich vědecká kariéra tak může začínat přímo na Akademii věd České republiky. Dalších více než dvacet ve školním roce 2025/2026 navázalo obdobnou spolupráci (nebo už spolupracuje) na jiných odborných pracovištích nebo ve vědeckých laboratořích. Ochoty externistů vést studenty naší školy při jejich "prvních krůčcích" ve vědeckém světě si velice vážíme. Někteří externisté jsou rodiči jiných studentů naší školy a někteří bezplatně vedou už několikátého zájemce, který na školu chodí.

celý článek
01.07.2026

Univerzitní a kariérní den pro předmaturanty v pondělí 25. května 2026 se na naší škole konal již po páté. Stejně jako loni si studenti 7MAB a 3A mohli omezeně zvolit program, kterého se chtějí zúčastnit. Byl uspořádán do tří bloků a probíhal v době ústních maturit, kdy se obvykle musí suplovat těmi z kolegů, kteří právě nemusí sedět v maturitních komisích. Na nymburské Hrabalovo gymnázium zavítali hosté ze tří vysokých škol a dvou velkých firem, aby inspirovali naše studenty k dalšímu rozvoji jejich počínající kariéry.

celý článek