Exkurze tercie A do Národního muzea
Dne 19.6. navštívila třída 3TA v doprovodu paní profesorky Stránské a paní profesorky Krejčíkové Národní muzeum.
V Nymburce jsme ráno nastoupili do vlaku, kterým jsme se dopravili do Prahy, kde na nás čekal zbytek třídy.
Od Hlavního nádraží jsme šli kratší procházkou k Národnímu muzeu, které nás okouzlilo svou krásou. V muzeu jsme byli ještě před otevírací dobou, takže jsme byli zhruba 40 minut v muzeu úplně sami. Hned po příchodu se nás ujala paní průvodkyně, která nás nejdříve zavedla do šaten, a poté do panteonu. V něm jsme si prohlédli mnoho soch zajímavých osobností a vyplnili si pracovní listy. Kolem desáté začali do muzea přicházet další návštěvníci, takže náš program skončil.
Po skončení programu jsme si šli prohlédnout vzácné kameny, nástroje z pravěku, meteority a další zajímavosti. V 11 hodin jsme muzeum opustili a měli krátký rozchod na Václavském náměstí, kde si většina z nás koupila něco dobrého k jídlu.
V 11:51 jsme nasedli na vlak směrem do Nymburka, a tím byla naše exkurze ukončena.
Šimon Zelený
Dnes jsme se s naší třídou Trecií A vydali na exkurzi do Národního muzea. Kolem osmé hodiny ráno jsme nastoupili do vlaku a i přes drobné zpoždění jsme všichni v pohodě dorazili na místo.
Tam jsme se seznámili s velmi milou průvodkyní, která nás uvedla do panteonu, jednoho z nejkrásnějších salů v naší zemi, který nám připomíná významné muže a ženy české vědy, umění a kultury.
K vidění byla například socha spisovatele Jana Nerudy, významného historika Františka Palackého, nebo přírodovědce Kašpara Štenberka...
Obdivovat jsme také mohli obrazy zachycující české dějiny, např. Karek IV zakládá pražskou univerzitu a Povolání Přemysla Oráče k vládě...
Panteonem naše prohlídka ale neskončila. V Národním muzeu se dále nechází rozsáhlá sbírka vzácných minerálů, mnoho exponátů zvířat, od hmyzu až po savce a v neposlední řadě obchod se suvenýry.
Lucie Hausenblasová, Petra Klazarová