Cvičná expedice DofE

07.05.2019
Cvičná expedice DofE

Dne 7. května 2019 jsme my, žáci kvarty B, vyrazili na cvičnou expedici do Oskořínku. Na místě jsme se rychle zorientovali a po skupinové fotce se vyrazilo na cestu. 

Každý tým potřebuje nějakého maskota a náš nebyl výjimkou, jako symbol týmu posloužil reflexní dopravní kužel, který ke všeobecnému překvapení Kuba přinesl. Na začátku cesty jsme byli trochu zmateni jedním velmi milým pánem, protože když jsme mu odpověděli na jeho otázku, kam jdeme, což bylo do Tuchomi, tak prý, že jdeme špatným směrem. Na moment zavládlo mírné zmatení, ale za chvíli se vše objasnilo. Špatně se samozřejmě nešlo, jen šlo o takové to trasové nedorozumění. Vzdušnou čarou byla Tuchom opravdu na druhou stranu, ale my jsme šli takovým obloukem. Cesta ubíhala rychle, nálada na skvělé úrovni, a to i když jsme se brodili řepkovým polem, které nám dosahovalo až po ramena. Tuto část cesty si užívali zejména Adam a Ondra, kteří se na řepku těšili celou cestu. Během cesty jsme zvládli třeba i hrát softball s tenisákem a kuželem. Po mnoha strastiplných hodinách nošení tun hmoty na zádech jsme konečně dorazili do Tuchomi, překvapivě i v plném počtu. Stany jsme měli za chvilku. K večeři jsme si uvařili těstoviny s kuřecím masem a kečupem vcelku bez problémů a výsledný produkt chutnal úžasně. Nutno dodat, všechny suroviny byly koupené v Penny. Ráno jsme před snídaní muselivzbudit naše spáče,což se podařilo jedině rozebráním stanu nad jejich hlavami a vysypáním ven. Hodili jsme do sebe pár buchet, také z Penny, do batohů zase naše věci a vyrazili jsme na vlak do Rožďalovic. Někteří málem zabloudili v lese při sbírání kvítí, ale do stanice jsme dorazili v plném počtu.

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

https://photos.google.com/share/AF1QipPlN8k6UEor0ymnxPv-Y-SQsvDZ9PkMwcsIBOeA_BTe-qjR7XYXax_re9iqXiJFtw?key=WmVOUlR4U0N1UHJfUEpMbjRTR2VIX2JxUlNCeGRB

 

Zobrazeno: 2227x

Aktuální informace

28.11.2020

V nabídce "Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrh od pondělí 30.11., kdy se do školy vrací ve střídavém režimu nižší gymnázium takto:

Celý článek
25.11.2020

Obědy je možno odebírat podle způsobu výuky takto:

  • při distanční výuce  - pouze odběr (take away)
  • při prezenční výuce - běžné stravování

Při obou způsobech je ale nutné stravu předem objednat v systému a DODRŽOVAT pravidla určená provozovatelem. Doba pro výdej obědů je od 11:00 do 14:00 hod.

 

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

28.11.2020

V nabídce "Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrh od pondělí 30.11., kdy se do školy vrací ve střídavém režimu nižší gymnázium takto:

celý článek
26.11.2020

Milí příznivci vědy,

s potěšením Vám sdělujeme, že na Dvořákově gymnáziu v Kralupech opět pořádají Noc vědců. Letos, s ohledem na stoleté výročí od vzniku slova robot, si budete moci užít úžasný robotický večer. Tentokrát připravili napínavý ON-LINE program, ve kterém se přesunete nejen do budoucnosti, ale také do minulosti!

Kdy? 
Už v pátek 27. 11. 2020 od 17.00 do 22.00
Stačí se připojit na nocvedcu.dgkralupy.cz 

 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!