Sprachkurs: Stadtrundgang in Nymburk

Sprachkurs: Stadtrundgang in Nymburk

Po čtvrteční návštěvě Goethe institutu v Praze nás v pátek 23.6. 2023 čekal ještě jeden den plný poznávání německého jazyka připravený profesorkami Haníkovou a Plechlovou. První hodinu jsme zůstali ve škole a seznamovali jsme se mezi sebou, jelikož jsme byli spojeni polovina třídy 1PA a polovina třídy 2SA.

Poté jsme se rozdělili do skupinek po čtyřech nebo po pěti, které určily paní profesorky tak, aby v každé byli primáni i sekundáni. Vydali jsme se na procházku po Nymburce. Nejdříve k hradbám, kde jsme vystoupali na vyhlídku. Dále jsme zamířili kolem Staré rybárny na náměstí a k Hálkovu městskému divadlu. Po cestě jsme plnili různé úkoly, např. překládali tematická slovíčka a doplňovali je do vět. Ve zmrzlinárně jsme si potom mohli objednat zmrzlinu, … ale mělo to háček, prodavačka s námi komunikovala pouze německy! Na poslední hodinu jsme se vrátili do školy, vše zkontrolovali a popsali sami cestu od zmrzlinárny zpět do školy, což někomu dělalo trochu problém.

Celý den jsme si moc užili a myslím si, že se prima i sekunda naučily spoustu nových a potřebných slovíček. Přálo nám i počasí. Děkujeme paním profesorkám za program a pomoc v nesnázích.

Anna Haasová, 2SA

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.