Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině

Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině

První školní den pro vánočních prázdninách začali naši francouzštináři konverzační soutěží. Hned 3. ledna proběhlo totiž školní kolo této soutěže.

Ačkoliv bylo po vánočních prázdninách, účast byla hojná. Celkem si po desetidenním odpočinku přišlo vyzkoušet své jazykové schopnosti 23 studentů od sekundy po septimy. Čekala na ně ústní zkouška a později ještě v hodinách FRJ porozuměnní textu. Z toho důvodu jsme vítěze vyhlásili až ve středu 10. ledna. A jak to dopadlo?

V kategorii ZŠ/VG I je vítězkou Zita Kubartová z 2SA, následovaná Šimonem Hronkem na 2. místě a Vendulou Sedlatou na 3. místě (oba 2SA)

V kategorii ZŠ/VG II je vítězkou Veronika Pilařová z 3TA, nasledovaná Annou Litovovou (4KA) na 2. místě a Sofií Chodymčukovou (3TA) na 3. místě. 

V kategorii SŠ je vítězkou Marie Kramešová ze 7MA, následovaná Tomášem Schytilem na 2. místě a Martinem Beirem na 3. místě (oba 5QA)

Výsledek kategorie SŠ+ je ještě neveřejný, musíme počkat, až se jedna účastnice vrátí z lyžařského kurzu.

Všechny 3 studentky z prvních míst postupují do krajského kola, kde jim budeme držet palce. Ostatním soutěžícím děkujeme a k jejich velmi pěkným výsledkům také gratulujeme. 

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.