Jazykové zkoušky DELF jsou konečně za námi!

Jazykové zkoušky DELF jsou konečně za námi!

Zkoušky DELF mají všichni nymburští francouzštináři spojené s podzimními měsíci. Nejinak tomu mělo být i v letošním školním roce, ale vše dopadlo jinak. 27 našich studentů muselo na zkoušky kvůli uzavření škol čekat téměř celý školní rok. Ale po dvou odložených termínech se dočkali.

Francouzské jazykové zkoušky DELF scolaire byly nakonec celostátně přesunuty na první červnový týden a proto i naše gymnázium ve spolupráci s Francouzskou aliancí v Pardubicích mohlo v úterý 1.6. a ve středu 2.6. přivítat studenty sekundy, tercie a kvarty, kteří se rozhodli zkusit získat diplom DELF A1 nebo DELF A2. Jejich tři starší spolužačky ze sexty a septimy vyrazily pak samostatně ve čtvrtek 3.6. do Pardubic zkusit štěstí na úrovni DELF B1. Třešničkou na dortu bylo i to, že termín zkoušek DELF se přesně potkal s termínem maturit. Ale zvládli jsme to.

Je zřejmé, že kromě vlastní náročnosti jednotlivých úrovní si letos studenti zažili i několikeré odložení termínu, což k motivaci a klidné přípravě moc nepřispívá. Držme jim proto všem palce, aby se brzy mohli radovat ze svých diplomů této mezinárodně uznávané zkoušky.