Hostili jsme francouzské studenty

Hostili jsme francouzské studenty

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

Skupina 16 studentů a 2 vyučujících přijela v neděli 7. května. Po náročné cestě se ubytovali v hotelu a opravdový program pak odstartoval v pondělí 8. 5. Čekalo na ně objevování Prahy. Přestože byl státní svátek a tedy volný den, francouzskou skupinu doprovodili i nymburští gymnazisté – francouzštináři napříč ročníky od 2SA po 8OA.

V dalších dnech měli návštěvníci možnost vidět, jak vypadají některé vyučovací hodiny u nás na gymnáziu, přijala nás paní místostarostka Tichá na radnici a umožnila prohlídku kostelní věže. A ještě předtím studenti z Klubu moderní historie představili kameny zmizelých.

Ve středu jsme pak ve spolupráci s DOFE bufetíkem připravili ochutnávku palačinek, v 6XB a 7MA vyslechli prezentace v angličtině.

Čtvrteční program pak zajistil opět Klub moderní historie, který vzal francouzskou skupinu do Židovského muzea v Praze.

A v pátek se Francouzi stihli i vyfotit v rámci focení tříd, které na gymnáziu zrovna probíhalo.

Byl to týden, který ve výsledku velmi rychle uběhl, ale návštěvníci i hostitelé si ho užili. Velmi pozitivně hodnotíme zejména to, že programu s francouzskými hosty se neúčastnili jen studenti, kteří letos do Francie vyjeli, ale i ostatní francouzštináři od těch nejmladších v 2SA a 3TB, kteří s FRJ začínají až po septimány. Velmi příjemné bylo, že ze svatého týdne si odskočili zúčastnit se i maturanti, kteří pobývali ve Francii před Vánoci. Díky spolupráci s DOFE bufetíkem a Klubem moderní historie se podařilo zapojit i nefrancouzštináře.

Všem moc děkujeme a těšíme se na další podobné pobyty u nás i ve Francii. Během minulého týdne už o nich byla řeč.   

 
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.