Adaptační kurz 1A

Adaptační kurz 1A

V pátek 3. 9. odstartoval kurz 1A letošní sérii adaptačních kurzů nastupujících ročníků v Rokytnici nad Jizerou.

Rokytnice nás přivítala krásným počasím, po ubytování a dobrém obědě jsme vyrazili na Huťský vodopád. Vodopád byl po předešlých deštích plný vody. Už během prvního výletu někteří z nás sbírali borůvky, někteří ošetřovali první puchýře.

Večer si Jirka a Ondra z oktávy A připravili seznamovací hry, dozvěděli jsme se o sobě spoustu podstatných věcí, takže už víme, jaké kdo má číslo bot a jakou hraje hru na počítači.

V sobotu jsme vyrazili na celodenní výlet k prameni Labe a Pančavskému vodopádu. Počáteční výstup na Dvoračky se ukázal být větší výzvou, než jsme čekali. Posezení s krásnou vyhlídkou a kofolou nám tedy přišlo víc než vhod. Zbytek cesty už vedl méně náročným terénem, ale přibylo mnohem více výletníků.  Na prameni Labe jsme se všichni vyfotili a okolo Labského Kotle vyrazili na zpáteční cestu.

Růženčina zahrádka se postarala o nepříjemné překvapení, A. si podvrkla nohu a zbytek cesty na Dvoračky ji bylo potřeba odnést na zádech. Dále následovala cesta s Horskou službou a sanitkou do nemocnice. 

V neděli jsme se značně unavení vydali do Rokytnice a po obědě si dali orientační běh s plněním úkolů v okolí chaty. Potom jsme sehráli turnaj ve stolním tenise. Večer jsme završili náš kurz společnou zábavou.

V pondělí po příjezdu k budově gymnázia jsme se rozcházeli už jako skupina. Uvidíme, co nás čeká v příštích dnech a měsících…

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.