Výsledky zkoušek DELF aneb První dárky pod stromeček

17.12.2019
Výsledky zkoušek DELF aneb První dárky pod stromeček

Po zhruba měsíci čekání a nejistoty dorazily do školy výsledky jazykových zkoušek DELF. A jako každý rok, tak i letos se zpráva o výsledku stává pro velkou většinu studentů prvním vánočním dárkem.

Když vše vyjádříme v číslech, tak DELF 2019 = 29 studentů, 4 dny, 4 zkoušející, 4 úrovně, 97% úspěšnost. Velmi potěšující je, že se dařilo napříč kategoriemi, takže ve škole máme nově studenty sekundy na úrovni A1, ale i oktavány na úrovni B2. Pro ty musí být tato zpráva obzvláště potěšující, protože dnes v podstatě odmaturovali z francouzského jazyka. Tedy pokud si o uznání certifikátu požádají. Zároveň nás těší fakt, že není rozdíl mezi třídami A a B osmiletého gymnázia. Protože i B třídách, kde se s francouzštinou začíná až od tercie, mámé úspěšné delfkaře.

Všem studentům moc gratulujeme a držíme palce do dalších úrovní.

PK FRJ

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903: