Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 7.12.2018

Události pro den 7.12.2018

Články pro tento den

Studenti našeho gymnázia pomáhají

Tento týden již tradičně vyrazili studenti našeho gymnázia do nymburských ulic, aby vybrali v rámci charitativní sbírky Srdíčkové dny co nejvíce peněz pro vážně nemocné děti a jejich rodiny.

Okresní kolo florbalu chlapců SŠ

Chlapecký tým skončil v okresním kole florbalu na druhém místě.

Jak se učí a stávkuje ve Francii.

V záplavě všech projektů, kterými naše škola v letošním roce žije zatím trochu zapadal jeden, který se povedlo připravit prof. Rajovi. Jedná se projekt v programu Erasmus+, který umožní zvýšit odborné a jazykové kompetence učitelů nejazykových předmětů vyučovaných v cizím jazyce, tedy prof. Rajové a Rajovi pro matematiku v angličtině a prof. Kotyzovi pro dějepis ve francouzštině. První z akcí z tohoto projektu je již minulostí a proto se rádi podělíme o informace. Jednalo se o týdenní stáž ve Francii.

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.