Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 17.11.2018 (Den boje za svobodu a demokracii)

Události pro den 17.11.2018 (Den boje za svobodu a demokracii)

Články pro tento den

Debatní soustředění v Rokytnici nad Jizerou.

O víkendu 16.-18.listopadu se v režii absolventa školy a trenéra debatního klubu Anselma Benedikta Štefana konalo debatní soustředění v Rokytnici nad Jizerou. Této akce se neúčastnili jenom studenti z Nymburka, ale i z pražského Gymnázia nad Alejí, Gymnázia J.K.Tyla v Hradci Králové a libereckého Gymnázia F.X.Šaldy. Víkendové soustředění bylo naplněno množstvím různých zajímavých i přínosných aktivit. V Rokytnici se nám tolik líbilo, že jsme místo klasického článku napsali o soustředění báseň.

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.