Ostrá expedice DofE

Ostrá expedice DofE

V neděli 9. června 2019 naše skupina z kvarty B vyrazila na ostrou expedici do Českého ráje.

Cesta nám začala poměrně originálně, a to tak, že jedna část našeho týmu seděla už ve vlaku a druhá se právě chystala nastoupit, ale v ten moment průvodčí najednou zapískal a vlak začal odjíždět. Naštěstí do Karlovic-Sedmihorek, což byla mimochodem stanice, kam jsme měli dojet, jel za chvíli další vlak, takže to až tak katastrofální problém nebyl.

Počasí nás nešetřilo. Hned, jak jsme vyrazili ze Sedmihorek, začalo být obrovské vedro. To nás ale neodradilo a nebojácně jsme pokračovali k našemu cíli, což byly pro tento den Trosky. Po vyšplhání k zámku Hrubá Skála jsme si uspořádali hostinu ve formě chleba se sýrem a salámem a šlo se dál.

Při cestě na Trosky jsme okusili, jaké to je válet sudy z kopce s batohem na zádech nebo nechat sebou proudit elektřinu (z elektrických ohradníků pro zvířata a nikomu se nic nestalo).

Na Troskách jsme si dopřáli zaslouženou pauzu, porozhlédli se okolo a začali jsme se belhat do kempu, kde jsme měli přespat. Kemp byl úžasný, měli tu hřiště se sítí, kde jsme mohli hrát ringo, které je jen tak mimochodem nejlepší sport na světě, a bazén, který nám dopřál příjemné ochlazení.

Pak nastal čas na večeři, která chutnala výtečně, měli jsme totiž těstoviny s kuřecím masem a pikantní směsí. Za chvilku stáli postavené stany a po koukání na hvězdy a marné snaze poznat jednotlivá souhvězdí dlouho do noci jsme se uložili do hajan.

Další den jsme dali kempu sbohem a zamířili jsme do Prachovských skal, které byly vskutku úchvatné, i když jsme neměli čas je projít celé. Cestou na vlakovou zastávku Jinolice, odkud jsme měli odjet zpět do Nymburka, jsme už byli úplně zmoženi vedrem, ale všichni jsme sem došli jen trochu připečení. Odjeli jsme teď už všichni jedním vlakem.

Jen tak mimochodem, cestou jsme se ani jednou neztratili, jen jsme si párkrát záměrně prodloužili trasu, jelikož zrovna byl čas.

 

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

Zobrazeno: 404x

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Anketa

 
Vyberte motto školního roku 2019-2020
Motto 1 13 %
Motto 2 21 %
Motto 3 58 %
Moto 4 7 %
Celkový počet hlasů: 150
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

01.08.2019

Prázdniny, ač se nám to líbí nebo ne, se přehouply do své druhé poloviny. Jako každý rok dáváme na výběr 4 možnosti pro motto školního roku. Nedá se pochybovat o tom, že i nadcházející rok bude rokem velice bohatým a činorodým. Žáky a učitele čeká spousta práce, učení a zážitků. Pro některé bude tento rok prvním na Gymnáziu Bohumila Hrabala, pro někoho rokem posledním. Každý z nás přijde do školy s různými představami, předsevzetími, cíli a přáními. Věříme, že přesto je pro nás všechny jedno společné - snaha o co nejlepší výsledky.

Dejte hlas myšlence, která by nás měla celým školním rokem provázet a ke které se budeme v jeho průběhu obracet. Bude nás motivovat a vést k cíli. V anketě, která je zveřejněna v první srpnový den, jsou citáty uvedeny jen číslem motta. Autorem všech myšlenek, které se i z dnešního pohledu jeví jako velice aktuální, je řecký filozof Sokrates (469 - 399 p. n. l.).

Zde je jejich kompletní přehled.

Motto 1

Silné mysli diskutují o myšlenkách, průměrné o událostech a slabé mysli o lidech.

Motto 2

Tajemstvím změny je soustředit veškerou svou energii ne na boj se starým, ale na budování nového.

Motto 3

Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.

Motto 4

Nebudeme žít lépe, pokud nebudeme hledat, jak se stát lepšími.

 

celý článek
29.07.2019

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné léto a na konci srpna se těšíme na shledanou!

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.