Francouzská olympiáda - republikové finále

Francouzská olympiáda - republikové finále

V úterý 14.5. se na Francouzském institutu v Praze konalo finále Konverzační soutěže ve francouzštině. I v letošním roce mělo naše gymnázium svého zástupce na této úrovni.

Simona Votočková z 4KA se úspěšně probojovala školním i krajským kolem v kategorii A2 a v úterý zabojovala ve finále. Její výkon sice nestačil na přední místa, ale i 11. místo v rámci celé republiky v této kategorii není rozhodně špatným výsledkem a Simče proto moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Jsme moc rádi, že u nás studuje jedenáctý nejlepší francouzštinář v republice :) 

Nezbývá než doufat, že účast ve finále této soutěže si zopakujeme i v dalším roce. Již dva roky po sobě s nám dařilo do finále probojovat a od letošního ročníku, díky většímu zapojení Francouzského institutu v Praze, by motivací mohla být i odměna za 1. místo - dvoutýdenní zájezd do Francie. Takže bonne chance! 

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 70 %
Není to věc dětí 4 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %
Nic o tom nevím 4 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

Nejčtenější

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí. 

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.