Exkurze do ZOO Praha

15.04.2019
Exkurze do ZOO Praha

V pondělí 15. 4. se třídy 6XA,  6XB a 2A spolu s pedagogickým doprovodem vydaly do pražské zoologické zahrady. Začátek této zajímavé exkurze byl zahájen před budovou hlavního nádraží v Nymburce už před sedmou hodinou ranní.

Začátek této zajímavé exkurze byl zahájen před budovou hlavního nádraží v Nymburce už před sedmou hodinou ranní. Následovala téměř hodinová jízda na Masarykovo nádraží, kde jsme se všichni sešli pod příjezdovou tabulí. Po řádném spočítání jsme se metrem a autobusem dostali přímo k pražské zoologické zahradě. Každý nedočkavě pozoroval hodiny a čekal, až se nám brány zoo otevřou a až budeme moci spatřit první zvířata. Netrvalo dlouho a všichni už stáli rozřazeni do skupinek podle toho, které téma si vybrali. Na výběr jsme měli mezi primáty, savci a etologií. Samy za sebe musíme říci, že etologie byla velmi zajímavá. S těmi zvířaty máme opravdu určité chování společné a nemusí to být jenom to negativní. Věděli jste například, že vlaštovky mezi sebou udržují na drátech osobní prostor?

Po výkladu jsme měli možnost prohlédnout si další zvířata, která nás zajímala. Někteří tedy využili čas k projití dalších částí zahrady a někteří „zakempili” na lavičce a užívali si krásného počasí venku mezi zvířaty. Po poledni jsme se vydali na zpáteční cestu domů tou samou trasou. Zpestření naší výuky skončilo na tom samém místě, kde začínalo, a to na hlavním nádraží v Nymburce.

 

Barbora Krátká a Zuzana Šaldová,  6XB

Zobrazeno: 560x

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 67 %
Není to věc dětí 4 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 26 %
Nic o tom nevím 4 %
Celkový počet hlasů: 277
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

11.06.2019

Už potřetí za sebou ožívá v těchto dnech nymburském náměstí plážovým volejbalem. V prostoru před restaurací Biograf se opět objevilo hřiště na beachvolejbal, na kterém se budou od čtvrtkem 6. 6. do úterý 11. 6. pohybovat malí, velcí, zkušení, začínající, ale především nadšení volejbalisté.

celý článek
01.06.2019

Žáci kvarty B absolvovali ekologický kurz v Krásensku.

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona...

 

celý článek
07.06.2019

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.