Cvičná expedice DofE

07.05.2019
Cvičná expedice DofE

Dne 7. května 2019 jsme my, žáci kvarty B, vyrazili na cvičnou expedici do Oskořínku. Na místě jsme se rychle zorientovali a po skupinové fotce se vyrazilo na cestu. 

Každý tým potřebuje nějakého maskota a náš nebyl výjimkou, jako symbol týmu posloužil reflexní dopravní kužel, který ke všeobecnému překvapení Kuba přinesl. Na začátku cesty jsme byli trochu zmateni jedním velmi milým pánem, protože když jsme mu odpověděli na jeho otázku, kam jdeme, což bylo do Tuchomi, tak prý, že jdeme špatným směrem. Na moment zavládlo mírné zmatení, ale za chvíli se vše objasnilo. Špatně se samozřejmě nešlo, jen šlo o takové to trasové nedorozumění. Vzdušnou čarou byla Tuchom opravdu na druhou stranu, ale my jsme šli takovým obloukem. Cesta ubíhala rychle, nálada na skvělé úrovni, a to i když jsme se brodili řepkovým polem, které nám dosahovalo až po ramena. Tuto část cesty si užívali zejména Adam a Ondra, kteří se na řepku těšili celou cestu. Během cesty jsme zvládli třeba i hrát softball s tenisákem a kuželem. Po mnoha strastiplných hodinách nošení tun hmoty na zádech jsme konečně dorazili do Tuchomi, překvapivě i v plném počtu. Stany jsme měli za chvilku. K večeři jsme si uvařili těstoviny s kuřecím masem a kečupem vcelku bez problémů a výsledný produkt chutnal úžasně. Nutno dodat, všechny suroviny byly koupené v Penny. Ráno jsme před snídaní muselivzbudit naše spáče,což se podařilo jedině rozebráním stanu nad jejich hlavami a vysypáním ven. Hodili jsme do sebe pár buchet, také z Penny, do batohů zase naše věci a vyrazili jsme na vlak do Rožďalovic. Někteří málem zabloudili v lese při sbírání kvítí, ale do stanice jsme dorazili v plném počtu.

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

https://photos.google.com/share/AF1QipPlN8k6UEor0ymnxPv-Y-SQsvDZ9PkMwcsIBOeA_BTe-qjR7XYXax_re9iqXiJFtw?key=WmVOUlR4U0N1UHJfUEpMbjRTR2VIX2JxUlNCeGRB

 

Zobrazeno: 692x

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 66 %
Není to věc dětí 3 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 27 %
Nic o tom nevím 3 %
Celkový počet hlasů: 326
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

26.06.2019

Zlato pro sekundy. Stříbro 4KA!

Poslední úterní dopoledne tohoto školního roku patřilo školním závodům malých dračích lodí. Letos šlo o soutěž postupovou, neboť vítězná škola získala právo účasti na mistrovství české republiky, které se koná 8. 10. v Labe-aréně Račice. Naše gymnázium reprezentovalo šest posádek 1PA, 1PB, 2SAB, 3TAB, 4KA, 4KB. Všechny posádky absolvovaly několik tréninků a na závody přijely velmi dobře připraveny.

celý článek
21.06.2019

Tradiční, vodácké putování studentů třetího ročníku a septimy B, proběhlo v tropickém týdnu 17. – 21. 6.2019.

Přes 85km na řece, během pěti krásných dnů, plných úsměvů, pohody a letních aktivit… Zkráceně lze tímto způsobem charakterizovat kurz, který měl za cíl, seznámit studenty s vodáckým sportem.

celý článek
25.06.2019

Tropické, úterní dopoledne prožili studenti NG v areálu „Veslák“.  Na několika sportovištích i travnaté ploše, probíhaly turnaje a hry.  Souběžně na stejném místě, probíhaly i závody dračích lodí, kde jsme podpořili fanděním naše týmy.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.