Cvičná expedice DofE

07.05.2019
Cvičná expedice DofE

Dne 7. května 2019 jsme my, žáci kvarty B, vyrazili na cvičnou expedici do Oskořínku. Na místě jsme se rychle zorientovali a po skupinové fotce se vyrazilo na cestu.

Každý tým potřebuje nějakého maskota a náš nebyl výjimkou, jako symbol týmu posloužil reflexní dopravní kužel, který ke všeobecnému překvapení Kuba přinesl. Na začátku cesty jsme byli trochu zmateni jedním velmi milým pánem, protože když jsme mu odpověděli na jeho otázku, kam jdeme, což bylo do Tuchomi, tak prý, že jdeme špatným směrem. Na moment zavládlo mírné zmatení, ale za chvíli se vše objasnilo. Špatně se samozřejmě nešlo, jen šlo o takové to trasové nedorozumění. Vzdušnou čarou byla Tuchom opravdu na druhou stranu, ale my jsme šli takovým obloukem. Cesta ubíhala rychle, nálada na skvělé úrovni, a to i když jsme se brodili řepkovým polem, které nám dosahovalo až po ramena. Tuto část cesty si užívali zejména Adam a Ondra, kteří se na řepku těšili celou cestu. Během cesty jsme zvládli třeba i hrát softball s tenisákem a kuželem. Po mnoha strastiplných hodinách nošení tun hmoty na zádech jsme konečně dorazili do Tuchomi, překvapivě i v plném počtu. Stany jsme měli za chvilku. K večeři jsme si uvařili těstoviny s kuřecím masem a kečupem vcelku bez problémů a výsledný produkt chutnal úžasně. Nutno dodat, všechny suroviny byly koupené v Penny. Ráno jsme před snídaní muselivzbudit naše spáče,což se podařilo jedině rozebráním stanu nad jejich hlavami a vysypáním ven. Hodili jsme do sebe pár buchet, také z Penny, do batohů zase naše věci a vyrazili jsme na vlak do Rožďalovic. Někteří málem zabloudili v lese při sbírání kvítí, ale do stanice jsme dorazili v plném počtu.

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

Zobrazeno: 245x

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1921.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.