Beseda s francouzským stážistou animátorské společnosti

Sotva si naši francouzštináři dali za rámeček a vystavili na čestné místo právě získané diplomy DELF, vstřebali informace o širokých možnostech studia ve Francii, čekalo je další setkání a beseda. O městě Louhans, studiu na Lycée Henri Vincenot a stáži v animátorské společnosti jim přišel vyprávět Hippolyte Henriot.

Ve čtvrtek 14. února přivítali naši francouzštináři z kvarty A a sekundy A francouzského studenta Hippolyta Henriot, který je v současné době na stáži v producentské společnosti animovaných filmů Maur film, v jejichž produkci vznikly například filmy Fimfárum – do třetice všeho dobrého, Strom, Superbia nebo Mimi a Líza – záhada vánočního světla.

Hippolyte v minulém roce maturoval na Lycée Henri Vincenot, našem partnerském gymnáziu v burgundském městě Louhans. Představil našim francouzštinářům studium a studentský život, seznámil je s organizací studia, mimoškolními možnostmi a představil město Louhans. V následné besedě odpovídal na všetečné otázky, kteří po počátečním ostychu otřepali obavy z toho, zda otázka bude správně položená nebo ne. A zajímalo je opravdu vše, od jídla a kulinářských specialit Burgundska po zážitky a dojmy ze současné stáže v Čechách. Přesvědčili se i o výtvarných schopnostech Hippolyta, když jim předvedl svůj první animátorský počin v počítači a na požádání nakreslil obrázek na tabuli. Když byla slovní zásoba ve francouzštině vyčerpaná, na řadu přišla angličtina a dokonce i němčina, skvělý to důkaz, jak je fajn umět cizí jazyky a že není vždy nejdůležitější mluvit gramaticky nejsprávněji, ale prostě se nebát mluvit.

Budeme se těšit na další zajímavá setkání.

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %