Ztraceny v Tanvaldu

Ztraceny v Tanvaldu

Ve dnech 11. a 12. června se uskutečnila stříbrná expedice DofE. Účastnily se jí Ani Dobiášová, Daniela Hálová, Sabina Kadeřábková, Alena Pustá a dozorující profesoři paní Poprová a pan Eliška.

Začátek nevypadal moc slibně, ranní vlak měl zpoždění a před vypůjčenou chalupou v Desné jsme čekaly na profesory asi hodinu, abychom si mohly odložit krosny a jít si prohlédnout vodopády. Tam jsme potkaly fotografa, kterého jsme požádaly o naší fotku. Po odpočinku nás čekal nejdřív dlouhý výstup a pak návrat na chatu. Během cesty jsme potkaly přátelského kocoura. Překvapily jsme učitele, kteří nás nečekali tak brzy, a s krosnami jsme se vydaly dál. Následovala podle mne nejhorší část expedice, Mariánské schody, měřící asi sto výškových metrů. Nahoře jsme dlouho hledaly slíbené ohniště v rohu louky, ale vše dopadlo dobře a postavily jsme si stany a uvařily špagety s pestem. Měly jsme štěstí, že nám bylo dovoleno použít venkovní kohoutek s vodou.

Po studené noci jsme ráno před sedmou vstaly a po snídani vyrazily ke koním. Pomohly jsme je vyčistit a ustrojit a v půlce vyjížďky jsme se na Melody a New Jersey vystřídaly. Po odpočinku na autobusové zastávce jsme zjistily, že sedíme na špatné straně, právě když kolem nás projel náš autobus. Následovalo plánování nouzové cesty, volání příbuzným, a nakonec odvoz v autě z Mladé Boleslavi. Domů jsme se dostaly později, než bylo naplánováno, ale alespoň všichni v jednom kuse.

Ani Dobiášová 6XB

 

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!