Nově přijatí žáci prim patří k nadprůměrně nadaným v rámci ČR

Gymnázium Nymburk obdrželo souhrnné výsledky přijímacích zkoušek těch uchazečů, kteří byli ke studiu skutečně přijati. V minulých letech mohly školy pracovat pouze se souhrnnými údaji všech žáků, kteří konali přijímací zkoušky. Teprve v letošním roce dostávají školy podrobné informace o žácích, kteří skutečně 1. září do školy nastoupili.

Z údajů a statistik je možné vyčíst hodně zajímavých informací, s nimiž dále škola pracuje. Nejdůležitější informací z pohledu stability školního vzdělávacího programu je, že přesto, že jako jedno z mála gymnázií přijímá Gymnázium Nymburk již mnoho let žáky do dvou prim, je kvalita přijatých studentů vysoká a z pohledu celorepublikového jednoznačně nadprůměrná. Mezi 60 novými primány je navíc velký počet žáků, kteří se svými studijními předpoklady zařadili do percentilů vyšších než 90!
Vedení školy se třídními učiteli a výchovnou poradkyní se po detailní analýze informací o nových studentech zaměří na cílenou podporu těchto nadaných žáků, aby byl jejich potenciál dobře využit.

ikonaSCiO - PZ

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.