6XA à Prague

Comme chaque année, les 6XA francophones ont profité d’une belle journée nuageuse et froide pour aller en balade à PragueLe but de cette promenade n’était pas seulement d’arpenter les rues envahies de touristes, mais de découvrir d’autres endroits inexplorés de la capitale.

Après avoir fait un petit arrêt pour s’équiper en vue de notre pique-nique de midi, nous sommes arrivés dans de mystérieuses rues de Malá Strana où le temps semblait s’être arrêté entre les ambassades, le Sénat et l’Assemblée nationale.

Le Fossé aux Cerfs (Jelení příkop) étant fermé, nous avons dû adapter quelque peu notre flânerie pragoise en longeant le jardin royal (Královská zahrada), l’orangerie (Oranžerie) et en nous accordant une petite pause près de la fontaine qui chante (Zpívající fontána) pour soulager les douleurs de pied d’un sportif en convalescence.

Après notre arrêt déjeuner à Letná, nous avons rejoint le centre ville en traversant la Moldau et en admirant les cygnes qui nageaient. Nous avons hésité quelques instant à faire du shopping dans la rue de Paris (Pařížská ulice), mais nous avons décidé d’un commun accord de garder les 75 000 Kč que coûtent un sac à main pour vaquer à des occupations estivales moins chères !

Certains ont chassé des Pokémons, d’autres ont profité de l’occasion pour discuter et enrichir leur vocabulaire, et certains ont fait office de guide.

Corinne Veisy

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.